Wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03.2018

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca, ofiary przeznaczone są na potrzeby naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać. Dziś o godz. 16.45 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

2. W tym tygodniu wspominamy: Jutro Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Swoje imieniny obchodzi nasz Pan Kościelny. Życzymy Mu wiele łask Bożych i opieki św. patrona. W środę zapraszamy na nowennę do MBNP na godz. 17 i msze św. zbiorową. W czwartek uczcimy św. Ritę z racji 22 dnia miesiąca. Na zakończenie mszy św. odmówimy litanię. Prosimy o przyniesienie róż. W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową na godz. 16.30. Przyszła niedziela to NIEDZIELA PALMOWA wspominamy wtedy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Na tę pamiątkę przynosimy do kościoła palmy. Poświęcenie palm będzie na każdej mszy św. natomiast na mszy o 11.30 będzie uroczysta procesja z palmami. Po mszy św. jak co roku będzie konkurs na najpiękniej wykonaną palmę. Zachęcamy do przygotowania palm w gronie rodzinnym.

3. Bóg zapłać Panom za pomoc przy naszej parafii: Piotrowi Zegarek, Edwardowi Stępień i Zbigniewowi Tokarek. Zapraszamy do pracy przy kościele we wtorek o 8.30. Będziemy już przygotowywać konstrukcję ciemnicy i grobu pańskiego. Dziękujemy również Pani Basi Wojtasik i Panu Adamowi Wojtasik oraz Panu Kościelnemu za zasłonięcie obrazów na dzisiejszą niedzielę.

4. Bóg zapłać parafianom z ul. Jaworznickiej do nru 90 za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedziele i za ofiarę na kwiaty do Bożego grobu, oraz za ofiarę na msze św. która będzie odprawiona 28 marca o 17. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedziele prosimy parafian z ul. Jaworznickiej pozostałe numery i ul. Laurową.

5. Przed świętami wielkanocnymi organizowana jest zbiórka żywności dla uboższych rodzin w naszej parafii. Tak jak przed świętami Bożego narodzenie w sklepach na terenie naszej parafii będą wystawione kosze do, których możemy składać różne produkty dzieląc się żywnością.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa niedzielnego, Źródła, Oli i Jasia. A wszystkim parafianom, gościom i solenizantom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

7. Jutro o godz. 18 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. 3 Gim. Zapraszamy.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Janina Synowiec. Wieczne odpoczywanie...

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg
  • 004.jpg
  • 005.jpg
  • 006.jpg
  • 007.jpg
  • 008.jpg

Rozmiar tekstu

A- A A+

Zmiana kontrastu

Słowo Boże na dziś

Mogiły - Balin

Prezentacja