Wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU 9.12.2018

1. Dziś druga niedziela adwentu czyli czasu radosnego oczekiwania i pobożnego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na roraty, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17. Wszystkie dzieci, a szczególnie te które w tym roku przygotowują się do Komunii św. wraz ze swoimi bliskimi, młodzież przed sakramentem bierzmowania i wszystkich, którzy pragną przygotować swoje serca na przyjście Zbawiciela.

2. W tym tygodniu wspominamy: w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej msza św. zbiorowa. W czwartek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w piątek św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora kościoła. Przyszła niedziela to niedziela gaudete czyli radości. W przyszłą 3 niedzielę miesiąca składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii oraz Bożonarodzeniową dekorację. Ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedziele parafianom z ul. Chrzanowskiej do nru 42 i ofiarę na msze św. która będzie odprawiona w środę 19 grudnia o godz. 17. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę prosimy mieszkańców ul. Chrzanowskiej pozostałe numery oraz ul. Kolbego i ul. Sierakowskiego.

4. Dziękujemy Panom za pomoc przy naszej parafii: Piotrowi Zegarek, Edwardowi Stępień, Krzysztofowi Odrzywolskiemu i Sławomirowi Grzegorzewiczowi oraz Pani Basi i Fredzi. Zapraszamy do pomocy przy naszym kościele we wtorek o 8.30. Wykonanie konstrukcji szopki.

5. Przy ołtarzu św. Józefa są wyłożone świece na stół wigilijny. Kupując te świece swoimi ofiarami wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas.

6. Bądź miłosierny! Pod tym hasłem ruszyła w tym roku zbiórka żywności i środków czystości w sklepach na terenie naszej parafii dla uboższych rodzin w naszej wspólnocie. Już dziś wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

7. Jutro po wieczornej mszy św. kolejne spotkanie przed sakramentem bierzmowania dla kl. 8.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa niedzielnego, Źródła, Oli i Jasia i Dominika.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiego dobra.

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg
  • 004.jpg
  • 005.jpg
  • 006.jpg
  • 007.jpg
  • 008.jpg

Rozmiar tekstu

A- A A+

Zmiana kontrastu

Słowo Boże na dziś

Mogiły - Balin

Prezentacja